مرکز فرهنگی و باغ موزه دفاع مقدس استان گلستان

مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس عنوان مجموعه ایی متفاوت ، نو و بی بدیل در صنعت موزه داری ایران است موزه ایی که صرفاً جهت نگه داری اشیاء تاریخی نیست بلکه تاریخ رشادت و شهامت بهترین فرزندان این آب وخاک را به نمایش می گذارد و با چاشنی تکنولوژی برای آنهایی که دنبال روایت عینی تر از روزهای دفاع مقدس هستند فضایی ملموس و متفاوت ایجاد می کند برای نسلی که نه جنگ را از نزدیک دیده اند و نه حقیقت آن را لابه لای صفحه کتاب ها و پرده سینما یافته‌اند.

 

                                                                                                                 

                                                      

 

 

 

 

 

 

تاکنون 13 مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در کشور افتتاح گردیده است که 10 موزه در سال 96 افتتاح شد و 6 موزه دیگر در سال 97 به بهره برداری خواهد رسید

 

استان گلستان که نیز با تقدیم بیش از 4000 شهید والا مقام و هزاران رزمنده ،جانباز،آزاده و ایثارگر در دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس سهم شایسته ایی در پیروزمندی های لشکر اسلام ایفا نموده است ساخت و بهره برداری از مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در سبد مطالبات استان جای داده است.

 

 

این مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس شامل بخش ها و قسمت هایی همچون سالن تاریخ شفاهی و راویان ،بخش سمعی و بصری ، هنری وسینمایی،گالری آثار دائمی و دوره ایی ،کتابخانه و مرکز جامع اسناد و مدارک دفاع مقدس و ده ها بخش تخصصی مختلفی مربوط به نمایش وقایع اوج پیروزی انقلاب اسلامی در استان ساختار دفاعی کشور دفاع همه جانبه توسط ارتش ،سپاه،جهاد سازندگی، ژاندارمری، بسیج ،نیروهای مردمی ،اقشار و صنوف می باشد.

 

 

براساس تصویب کمیسیون مستند سازی و تعیین بهره بردار معاونت حقوقی رئیس جمهور در سال 89 هفت هزار وششصد متر مربع زمین برای ساخت مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان گلستان اختصاص یافت.

 

 

مراحل مطالعاتی واجرای این پروژه از سال 1389 آغاز گردید. مساحت زمین اشغال شده برای احداث مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس 1641 متر مربع بوده که با سطح زیر بنایی حدود چهار هزار و صد متر مربع در حال احداث می باشد این پروژه تاکنون قریب به 30 درصد پیشرفت اجرایی داشته و در مرحله اجرای اسکلت وسقف طبقات می باشد.

 

برای دیدن تصاویر بیشتر به گالری تصاویر مراجعه نمایید.

"

"

"

"

"